Jak

Misją House of Diamond jest wprowadzenie na polski rynek diamentów o najwyższych parametrach czystości oraz barwy, spełniając wymogi międzynarodowego cennika diamentów Rapaport oraz restrykcyjne przestrzeganie zasad certyfikacji.

Naszym klientom oferujemy zarówno diamenty bezbarwne, charakteryzujace się najwyższymi parametrami jakościowymi, jak również rzadko występujące naturalne diamenty kolorowe. Wszystkie nasze kamienie są starannie wyselekcjonowane przez ekspertów. To diamenty w specyfikacji A3 Rapaport posiadające następujące parametry:

  • Doskonały szlif (excellent),
  • Doskonałą polerancję (excellent),
  • Doskonałą symetrię (excellent),
  • Zerową fluorescencję (none).

Nasze diamenty posiadają także certyfikaty największych instytutów gemmologicznych – GIA lub IGI. Ceny diamentów kolorowych ustalane są na podstawie cyfrowego systemu opracowanego przez Gemewizard, z którego korzysta między innymi GIA.

Wszystkie diamenty proponowane przez House of Diamond pochodzą z kopalń spełniających wymogi procesu Kimberley. Jest to rezolucja ONZ, która stoi na straży etycznego wydobywania diamentów.

House of Diamond jako jedyne atelier diamentów w Polsce współpracuje z globalnym ubezpieczycielem Lloyd’s. Dzięki temu umożliwiamy naszym klientom uzyskanie indywidualnej polisy ubezpieczeniowej na wypadek kradzieży lub zagubienia diamentów oraz diamentowej biżuterii. Szczególnie ważne są inskrypcje na diamentach, które pozwalają na identyfikację kamieni na całym świecie. Dzięki czemu diamenty z House of Diamond są znakomicie zabezpieczone.